Автономне енергозбереження в приватному будинку

Електрика стало важливою і невід’ємною частиною в житті кожної людини, і складно уявити квартиру або будинок без електроенергії. За рахунок електромережі працюють побутова техніка, освітлення, а деякі люди використовують його в якості джерела для опалення.

На сьогоднішній день існує декілька альтернативних способів отримувати електрику, мають переваги – екологічність і економічна вигода, а для деяких – модне заняття. Наприклад, останнім часом популярність набирає автономне електропостачання далеко від великих міст.

Переваги альтернативного електропостачання

При відсутності центрального енергопостачання підключення лінії електропередач до приватного будинку ціна може виявитися великою, часто непідйомною. Однак фінансові вкладення – не єдина трудність при цьому процесі. Що потрібно для стандартного підключення лінії електропередач:

 1. зібрати безліч супутніх документів;
 2. викопати траншею, в якій буде прокладений електричний кабель;
 3. встановити трансформаторну підстанцію;
 4. підключити котедж до прокладеної електромережі.

Фінальним дією стане безкоштовна передача прокладеної лінії і обладнання в трансформаторній підстанції на баланс РЕМ, ПЕМ або іншому найближчій фірмі, що займається постачанням електрики. Навіть в такому випадку людина, яка за свої гроші провів лінію електропередач, повинен платити за державним тарифом за експлуатацію електрики.

Подібна ситуація з фінансовими і бюрократичними складнощами змушує людей використовувати альтернативне джерело електроенергії в заміських будинках, переваги якої полягають в наступному:

 • незалежність від державних постачальників електроенергії за рахунок самостійного забезпечення;
 • профілактичні роботи і аварійні ситуації на підстанціях не стосуються власника автономного електропостачання;
 • не обов’язково вибирати земельну ділянку з проведеним електропостачанням;
 • будинки і ділянки без лінії електропередач стоять в рази дешевше;
 • відсутність негативного впливу на екологію;
 • надлишки отриманої “зеленої” енергії можна продати державі.

Види автономного електропостачання

До приватного будинку можна підключити такі види автономного електропостачання:

 1. фотоелектрична панель (сонячна енергія);
 2. вітрова турбіна;
 3. електрогенератор на бензині, дизелі або газі;
 4. міні-гідроелектростанція.

Використання фотоелектричних панелей

Сонячна енергія – найбільш популярний і перспективний вид альтернативного способу електропостачання. За рахунок фотоелектричних панелей відбувається накопичення ультрафіолетового випромінювання, яке в майбутньому перетвориться в електроенергію. Найчастіше сонячні панелі встановлюються на дахах будівель, адже таке розташування дозволяє отримати максимальну кількість сонячного світла.

Перевага використання сонячних батарей:

 • великий термін експлуатації;
 • надійність;
 • можливість установки практично в будь-якому місці, де є сонячне світло;
 • не потрібні додаткові фінансові вкладення в експлуатаційний період;
 • безшумність під час роботи;
 • не потрібні документи на дозвіл;
 • можлива самостійна регулювання потужності панелей.

Сонячні панелі випускаються з вихідною напругою 12 В або 24 В і з потужністю 6-186 Вт. На сьогоднішній день вони бувають трьох видів:

 1. тонкоплівкові;
 2. монокристаллические;
 3. полікристалічні.

Для отримання оптимальних показників вихідного струму і напруги сонячні панелі встановлюють в якості системи, де з’єднання йде паралельно або послідовно.

Використання вітрових турбін

Енергія вітру виходить завдяки вітровим турбін, які перетворюють кінетичну енергію вітру в електричну. Вітроелектричні установки підходять для місцевості, де вітер з мінімальною швидкістю 8 км / год – звичне явище.

Вітрові турбіни можуть мати вище потужність за рахунок комбінованої системи з сонячними або паливними видами електропостачання. Такий підхід дозволить забезпечити безперебійну подачу електрики. Перевага використання вітрових турбін – безкоштовна енергія. Єдине, що потрібно – купити і встановити обладнання.

Використання електрогенератора на паливі

Генератори електроенергії працюють на газі, дизелі або бензині. Це переносні агрегати, які можна використовувати в якості джерела подачі електрики в заміський будинок. Портативні генератори здатні працювати без перерв тривалий термін, а охолоджується природним шляхом. Електрогенератори не потребують монтажу, тому придатні для роботи в приміщенні або зовні будинку. Недолік такого способу подачі електроенергії – недешева заправка паливом, в зв’язку з чим агрегат використовують в якості запасного варіанту при відключенні “світла”.

Використання міні-гідроелектростанції

Використання міні-ГЕС користується популярністю не менше сонячних панелей, оскільки в результаті отримання енергії від води – бюджетний спосіб енергопостачання при постійній і тривалій експлуатації. Переваги використання міні-ГЕС:

 • безпеку на стадії монтажу і експлуатації;
 • якість використовуваної води не псується;
 • відсутня залежність від клімату.

Міні-ГЕС можуть досягати потужності до 3000 кВт. Для територій з невеликими річками або струмками існують мікро-ГЕС. Процес отримання електрику з гідроелектростанцій не залежить від їх розмірів: вода приводить в дію колесо, підключений до генератора, в результаті чого виробляється електрику.

Перед покупкою і монтажем ГЕС ретельно ознайомтеся з юридичними і технічними нюансами, які можуть вплинути на ваше рішення. Звертайте увагу на наступні чинники:

 1. наявність природних і / або юридичних перешкод на шляху до встановлення власної ГЕС;
 2. сполучуваність ГЕС з іншими пристроями;
 3. необхідність в установці запасних джерел живлення.

Як працює автономне енергопостачання

Завдяки контролеру заряду, куди потрапляє вироблена енергія, система працює безперебійно навіть при досягненні максимального показника, а також забезпечується безпечна експлуатація акумулятора і компенсується самозаряд. Також в агрегаті є інвертор для перетворення постійного струму в змінний і акумулятор для ліквідації неполадок при подачі електроенергії. Акумуляторна батарея сприяє роботі енергопостачального агрегату в будь-яку погоду. У будинок електрику потрапляє від інвертора.

Для зниження витрати електрики ми рекомендуємо в якості світильників використовувати LED- або люмінесцентні лампи. Їх ціна вище звичайних лампочок, але завдяки великому терміну використання та енергоефективності вартість значно окупається. 

При покупці складових системи автономного енергопостачання звертайте увагу на якість компонентів (кабелі, запобіжники та ін.), Так як від них залежить безперебійність і надійність. Віддайте перевагу відомого виробника невідомому, більш бюджетному. Також зверніть увагу на фахівців, які займаються складанням і монтажем системи: це повинна бути досвідчена бригада з хорошими відгуками.

Створити власну систему енергопостачання – важка задача. Проведіть попередні розрахунки щодо необхідного витраті електрики, і врахуйте можливі додаткові підключення до електромережі. Далі приступайте до вибору інвертора і акумуляторної батареї. Після цього настає етап розрахунків необхідної площі сонячних панелей і місце, яке вони займуть після установки.

Налагоджена робота системи електропостачання залежить від грамотно обраного місця установки і правильного монтажу. Ми рекомендуємо звертатися до професійних працівникам в даній сфері.Залишити відповідь

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект