Пінополістирол або мінеральна вата

Вибираючи утеплювач для свого приміщення, часто виникає питання про те, який матеріал краще вибрати. Виробники пропонують безліч нових сучасних матеріалів. Покупці часто не можуть, не знаючи, що вибрати.

Пінополістирол або мінеральна вата – виробники навперебій розхвалюють гідності кожного утеплювача. Поговоримо про особливості цих матеріалів, їх характеристиках і правильному використанні для утеплення різних будівель або конструкцій.

Порівняльні характеристики утеплювачів

Розглянемо два найбільш популярних утеплювача, які відрізняються доступною ціною, довговічністю використання і гарною якістю.

Кам’яна або мінеральна вата

Виготовляється з природного гірського матеріалу, відрізняється наступними технічними характеристиками:

 • Високою щільністю;
 • пружністю;
 • довговічністю;
 • Паропроникністю.

Пінополістирол (ППС)

Поняття ППЗ містить в собі цілу групу утеплювачів, які мають загальну назву і подібні технічні характеристики:

 • Високу жорсткість;
 • горючість;
 • Низьку паропроникність;
 • Ламкість при високій температурі.

У групі пенополістіролов існує кілька відмінностей, про які необхідно знати і враховувати при використанні матеріалу для конструкцій з дерева, цегли або залізобетону.

Матеріали пінополістирол або кам’яна вата дуже схожі один на одного. Вони використовуються для утеплення будівель зовні та всередині, є багатофункціональними і зручними в монтажі. Але є суттєві відмінності, які потрібно враховувати при утепленні конструкцій різного типу і призначення.

Головні якості, які необхідно враховувати при виборі відповідного утеплювача – це:

 • М’якість і негорючість кам’яної вати, яка добре захищає від вологості і грибка, має хороші звукоізоляційні якості.
 • Висока щільність пінополістиролу, який є горючою речовиною, відрізняється поганий паропроникністю, низькою звукоізоляцією і високою ламкістю на вигині.

Зовнішнє утеплення фасадів

При зовнішньої обробки будівель потрібно враховувати з чого складається основа і чи буде наноситися додатковий зовнішній шар.

 • Для вентильованих фасадів багатоповерхових будівель.

Матеріал не буде відчувати високих навантажень, показники щільності і міцності не є вирішальними при виборі утеплювача. Але негорючість і паропроникність матеріалу – це якості дуже важливі. Тому найкращим утеплювачем для таких будівель буде кам’яна або базальтова вата. Пінополістирол з його низькими показниками паропронецаемості не зможе гарантувати хорошу вентиляцію внутрішніх житлових або офісних приміщень.

А ось для утеплення зовнішніх стін і поверхонь, які потім будуть оштукатурені, краще використовувати більш міцний ППС, який дасть гарантії гарної теплоізоляції.

Для будинку з газобетону або керамічних блоків необхідно підбирати матеріал з високим ступенем паропроникності. Тому краще використовувати більш жорстку і гігроскопічна мінеральну вату.

Для цегляних фасадів і стін краще вибирати спінений полістирол. А ось категорично не рекомендується використовувати полістирол екструдований. Цей матеріал не пропускає пар і деформується при високій температурі, яка може виникнути з південного боку будівлі, де влітку стіна сильно нагрівається під дією сонячних променів.

При зовнішньому утепленні фасадів потрібно, щоб кожний наступний шар мав більш високу паропроникність. Тоді будівлю буде надійно захищене від появи цвілі і грибка.

 • Для каркасних будинків.

Потрібно вибирати пружний, стійкий до усадки і негорючий утеплювач. Не обов’язково, щоб матеріал для утеплення був жорстким і паропроникним. Тому каркасні будинки можна утеплювати скловолокном або кам’яної ватою. Поліпшити теплозбереження будинку можна за допомогою додаткової зовнішньої ізоляції EPS.

 • Для багатошарових конструкцій.

Краще використовувати утеплювачі з високою паропроникністю і гарною жорсткістю. Це можуть бути плити мінераловатні або каменноволокністие.

* Для дерев’яних будинків краще використовувати негорючую і паропроницаемую мінеральну вату, щоб в деревині не завелися комахи і цвіль.

Теплоізоляція даху

 • Для плоских дахів, виконаних із залізобетону, найкраще підійде пінополістирол з високим ступенем жорсткості (XPS або EPS), а також мінеральна вата.
 • Для похилим покрівлі, де необхідна гнучкість, стійкість до усадки і невисока гігроскопічність, краще використовувати мінеральну вату з додатковим монтажем захисного гідроізоляційного шару. Рівень жорсткості вати повинен відповідати куту нахилу ската.

Теплоізоляція перекриттів і підлоги

 • Для статі, виконаного на утрамбованном грунті, найкраще підійде утеплювач з високим рівнем жорсткості. Це може бути жорстка мінеральна вата або пінополістирол. А такий матеріал, як XPS може монтуватися безпосередньо на грунт.
 • Для горищних або підвальних приміщень необхідно враховувати особливості будівельного матеріалу. Для дерев’яних горищ і підвалів краще використовувати негорючую мінеральну вату, а для залізобетонних конструкцій більше підійде жорстка вата або пінополістирол.
 • Коли мова йде про утеплення між поверхами, важливо забезпечити хорошу звукоізоляцію. Для таких конструкцій найкраще підійде мінеральний утеплювач. Для залізобетонних міжповерхових перегородок краще використовувати напівтверді і жорсткі мінеральні плити. Для дерев’яних перекриттів можна брати м’яку мінеральну вату.
 • При каркасному будівництві будинків необхідно брати утеплювачі, що зберігають від ударного шуму. Це можуть бути спінені поліетилени або стеклохолст з високою звукоізоляцією. Також від потужних ударних шумів добре захищає XPS, який використовують для утеплення залізобетонних перекриттів.

Теплоізоляція міжкімнатних перегородок

Для перегородок в приміщенні важлива не тільки теплоізоляція, а й шумопониження.

 • Для цокольних поверхів і підземних приміщень, розташованих на рівні фундаменту потрібні утеплювачі з високою гідроізоляцією і стійкістю до дії грунтових вод. Тому цокольні приміщення спочатку необхідно покрити XPS плитами, а потім вже використовувати утеплювач.
 • Для панельних і каркасних перегородок, які встановлені всередині житлових приміщень, що утеплює, повинен бути екологічно безпечний для здоров’я людей, з мінімальною усадкою і високою шумоізоляцією. Для таких будівель відмінно підійде м’яка або полужесткая мінеральна вата. Останньою інноваційною розробкою для утеплення внутрішніх перегородок є плити з акрилом. Хорошим звукоизолятором зарекомендував себе і матеріал XPS.

Як видно з усього вищевикладеного, вибір відповідного матеріалу-утеплювача залежить від таких факторів, як матеріал будівлі, тип і призначення утеплюваної конструкції.

Дуже важливо використовувати найбільш підходящий утеплювач, щоб згодом не довелося робити заміну через те, що в будівлі стало холодно, сиро або на стінах з’явився шкідливий грибок.

Більш докладно про якості і технічних характеристиках кам’яної або мінеральної вати можна дізнатися, якщо подивитися відео з даної теми.Залишити відповідь

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект