Проекти енергозберігаючих будинків і котеджів

Енергозберігаючий будинок має на увазі нові стандарти в будівництві і характеризується, як дорогий. І це справедливо, враховуючи той факт, що незалежні альтернативні джерела енергії не бувають надто дешевими. Однак, крім введення зазначених технологій в проекти енергозбереження для житлових приміщень, доступні різні, досить раціональні варіанти. Розглянемо подробиці енергоефективних розробок в цій статті.

При експлуатації сучасного теплого будинку енергоспоживання розраховується в пропорціях:

 • До 1% втрачається в процесі будівництва;
 • До 14% споживають наявні матеріали;
 • Близько 85% – витрачається в процесі експлуатації і опалення.

Домогтися зниження по найсуттєвішою статті витрат можливо шляхом здійснення утеплювального матеріалу певної товщини в структуру енергозберігаючого житла, завдяки чому зберігається тепло всередині стін. Це можна здійснити також за рахунок опалювального електрообладнання високої продуктивності, яке дозволяє економити, не змінюючи якості життя. Проекти енергозберігаючих будинків і котеджів необхідно втілювати під контролем фахівців, згідно загальноприйнятих норм і правил енергозберігаючого будови.

Користувач в першу чергу цікавиться об’ємом зекономленої електроенергії за допомогою ефективного обладнання: якщо порівнювати енергозберігаючий будинок з звичайним, то цей показник прирівнюється до 40%. Його можливо досягти як за допомогою простих рішень, так і на базі складних проектів, які потребують чималих витрат. Ці методи можуть бути сформовані на основі профільних технічних знань, а також вилучені з висококваліфікованих проектів або цілеспрямованих прийомів монтажників.

Всім відомі традиційні побутові способи економії енергоспоживання:

 • Близько 100 Вт може бути зекономлено при вилученні з мережі побутових домашніх приладів, які перебувають в режимі очікування, так званому Stand-by.
 • Якщо замінити холодильники та інші побутові прилади на моделі класу А, тим самим можна значно знизити їх енергоспоживання.

Енергоефективне житло і рекуперація тепла

Кожне герметичне будівля потребує якісної системі вентиляції, яка передбачає рекуперацію теплоенергії. Вперше ідея економії тепла на основі рекуперації виникла на конференції, під час презентації продукції від компанії Rehau.

Рекуператор з показником потужності 3,8 кВт⋅ч дозволяє заощадити близько чверті теплових витрат. Його перевагою, крім економії тепла, є створення сприятливого мікроклімату всередині приміщення. Відомо, що з природним повітрообміном втрачається близько 40% продукції, що поставляється теплоенергії.

Енергозберігаюче житло і спосіб відновлення енергії

Вітрогенератор, сонячні батареї, колектор – все це інструменти і засоби, за допомогою яких вдається знизити витрати на опалення. Визначити і реалізувати оптимальну формулу енергоспоживання для індивідуального випадку – завдання кожного власника будинку.

Проектування енергоефективних будинків і особливості ізоляції

Енергозберігаючий будинок неможливо створити, чи не передбачивши бездоганно функціонуючої ізоляції зовнішньої конструкції, яка здатна зберігати тепло. Як відомо, близько 20% втрати тепла втрачається крізь зовнішній шар стін, до 35% витікає крізь дах, і стільки ж йде за допомогою статі.

Збільшуючи товщину утеплювального речовини, можна перешкодити тепловтрат. Наприклад, якщо застосувати ізоляцію з мінеральної вати, то вона з лишком компенсує собівартість, до того ж, вона цілком гіпоалергенна.

Проектування енергозберігаючого будинку і його особливості

Особливості проектування припускають наступні характеристики:

 • Економічне утримання будинку забезпечується за рахунок невеликого обсягу житла і компактності проекту.
 • У пріоритеті Двосхилий покрівля з її простою конструкцією. При її установці зберігається оптимальне співвідношення площі й обсягу будинку: чим менше дане співвідношення, тим більш теплим є будинок. У зв’язку з цим фактором актуальними стають компактні елементи, мінімальна кількість скатів покрівлі, двоповерхова конструкція, перевагу мансарди. Також, виходячи з того, що основа тепловтрати обумовлена ​​особливостями покрівельних матеріалів, можна з упевненістю сказати: одноповерхова будівля споживає на 17% більше теплоенергії через збільшеної площі даху.
 • Вікна для енергозберігаючого будинку кращі широкі, і бажано, щоб вони були орієнтовані на південь, завдяки чому в найбільшій мірі використовується тепло і світло сонця.

Проектування і будівництво енергоефективного будинку потрібно здійснювати за принципом зонування:

 • Житлову зону розташовувати на півдні; технічні приміщення – на півночі;
 • Всередині будівлі рекомендовано розміщення об’ємних об’єктів, що накопичують теплоенергію;
 • Для будівель, розташованих на південній стороні, ефективними виявляться навіси і сонцезахисні огорожі, необхідні для затінення кімнат і захисту їх від перегріву, а в зимовий сезон – для забезпечення доступу світла;
 • Балкони, виступи, архітектурні еркери – відносяться до елементів, переймати на себе і віддають тепло, що потрібно враховувати при розрахунку теплового обладнання. Так як балконна плита з’єднана з перекриттям, вона сприяє його охолодженню; балкон здатний утворювати всередині зазори холоду;
 • Веранда, зимовий сад – пристосування, що дозволяють утримувати тепло в приміщенні. З їх допомогою можливо зберегти і заощадити тепло, не допустивши охолодження кімнат. Втрати тепла крізь стіни мінімальні.

Підсумовуючи, слід сказати, що існує досить варіантів для утеплення будинку. І якщо в результаті проектування не вдасться змоделювати в повній мірі пасивний будинок з енергоспоживанням до 15 Вт / м2, то економія в зв’язку з його опаленням виявиться досить суттєвою. При цьому результат стане довгостроковим, що дозволить економити на протязі всього періоду експлуатації житла.Залишити відповідь

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект