Пиріг покрівлі: конструкція, пристрій і монтаж

Покрівельне покриття – одна з найнеобхідніших систем вашого будинку. Допущення недоліків в процесі проектування і проведення монтажних робіт неприпустимі, так як можуть зменшитися експлуатаційні характеристики всієї покрівельної системи. Тому знання складових елементів пирога покриття і вміння правильно робити монтаж з урахуванням типу покрівлі та умов навколишнього середовища вкрай необхідно кожному бажаючому встановити покрівельне покриття.

Пиріг покрівлі та його призначення

На дахове покриття можуть впливати різні чинники. До таких факторів належать дощ, сніг і вітер. Всі вони мають негативний вплив на покрівельну конструкцію: потрапляння вологи, велике навантаження сніжним покриттям. Потрібно пам’ятати, що основна функція даху – захисна. Покрівля повинна витримувати систематичні перепади температур і бути стійкою до різних проявів вологості. В середині приміщення температура і вологість не піддавалося значних коливань. Тому через дах виходять тепло і пар з приміщення на вулицю.

Пиріг покрівлі (розріз покрівлі поперек) – це якісна конструкція, що складається з декількох різних шарів. Вона призначена для вирішення таких основних завдань:

 • Захист приміщення від проникнення вологи всередину під час дощової погоди;
 • Витримка навантаженості снігового покриву взимку;
 • Перешкода виходу тепла з будинку крізь покрівлю;
 • Забезпечення безперешкодного проходу пара з дому назовні.

Пиріг покрівлі постійно експлуатується, тому він систематично витримує додаткову навантаженість. Покрівельна конструкція повинна бути міцною і надійною. Облаштовувати дахове покриття необхідно з урахуванням певних вимог, норм. Тільки якісна покрівля може експлуатуватися тривалий проміжок часу без ремонту.

Склад покрівельної конструкції пирога

Покрівельна конструкція пирога не представляє собою складну систему. Однак кожен елемент покрівлі несе свою конкретну навантаження. Функціональність конструкції пирога покрівлі залежить від наявності всіх складових елементів і від правильного монтажу. Для скатних дахів характерна наявність кроквяної системи, інших елементів, прикріплених до неї. У плоских дахів така система відсутня. Головне при монтажі покрівлі – враховувати вид приміщення, до якого торкається покрівля. Склад пирога покрівлі потрібно узгодити з професіоналами. Тільки грамотна консультація фахівців допоможе прийняти потрібне рішення. Спеціалізовані компанії не тільки проінформують вас з усіх питань, але і допоможуть визначитися з вибором матеріалів для проведення монтажних робіт. Професіонали фірми встановлять систему і саму покрівлю з якісного матеріалу за прийнятною вартістю оперативно, в зазначений термін. Співпрацювати з такою організацією вигідно і безпечно. Проектування і виконання монтажу не складуть праці.

Ось один з варіантів: покрівля торкається до теплого приміщення, тип даху – шатровий. Конструкція буде складатися з таких складових елементів:

 • Кроквяна система. До покрівельного каркаса приєднані наявні елементи. Така система повинна витримувати сильну механічну навантаженість, яка залежить від ваги самої покрівлі, від ваги снігу взимку, силу вітру і додаткову навантаженість, яка пов’язана із застосуванням покрівлі.
 • Теплоізоляційна система. При спорудженні покрівельного пирога потрібно застосовувати лише матеріали високої якості, які будуть стримувати вихід тепла з приміщення назовні в холодний період часу (осінньо-зимовий період). Система ізоляції тепла – забезпечення прохолоди в будинку в літню пору року, коли на вулиці сильна спека. При монтажі покрівельного пирога застосовують такі матеріали для ізоляції, як мінеральна вата, утеплювач зі скловолокна (при монтажі плоского покриття мінеральну вату можна замінити пінополістиролом). Можливо використовувати керамзит і інші матеріали.
 • Пароізоляційна система. Спеціальна плівка захищає пиріг покрівлі від проникнення водяної пари і появи там конденсату. Завдяки такій ізоляції утеплювач не втрачає свої теплоізоляційні властивості, а покрівля – своєю функціональністю. Матеріал для ізоляції пара прикріплюється з боку крокв всередині приміщення. Покриття повинне бути максимально герметичним (в місцях зіткнення до люків, до горищним вікнам та ін.).
 • Гідроізоляційна система. Використання сучасних матеріалів для покрівлі – надійна захищеність від вологи і вбирання її залишків. Однак покрівельний пиріг потребує захисту від конденсату на виворітній стороні матеріалу. Ідеально підходять такі матеріали, як мембранні матеріали для ізоляції горищного даху, рубероїд або пергамін – для пирога холодної покрівлі.
 • Покрівельний матеріал. Для такого покриття характерні надійність і тривалий термін експлуатації. Потрібно врахувати, що покривати потрібно безпечним матеріалом. Вони повинні бути екологічними (нешкідливими для організму людини) і вогнестійкими (захист від пожежі). Монтаж покрівельної системи повинен проводитися за доступною ціною, не викликати труднощів при виконанні робіт.

Сучасний ринок рясніє різноманітною покрівельної продукцією. Серед великого асортименту товару можна вибрати наступні матеріали для покрівельного покриття:

 • Листові матеріали для покрівлі. До них відносяться такі, як: металочерепиця, профільний настил, фальцеві рішення, асбестоцементний шифер і ондулін.
 • Штучні матеріали для покрівлі, в число яких входять: черепиця з цементу і піску, керамічна, сланцева і композитна черепиця.
 • Матеріали для плоскої покрівлі, серед яких можна виділити наступні: бітумні матеріали рулонного типу, матеріали з полімеру і різні покрівельні мастики.

Потрібно врахувати, що між пирогом покрівлі і гідроізоляційним шаром обов’язково має бути вільний простір для забезпечення вентиляції і усунення вологи від конденсату, яка повинна текти в водостік. Правильний монтаж покрівельної конструкції – забезпечення тривалої експлуатації покрівлі з постійним рівнем ефективності.

Що потрібно пам’ятати при монтажі пирога покрівлі

При виконанні монтажних робіт потрібно не забувати такі основні моменти:

 1. Відповідальний підхід до вибору матеріалів для проведення монтажних робіт. При підборі матеріалу необхідно враховувати параметри зовнішнього навколишнього середовища і тип приміщення. Тільки так можна вибрати матеріали, які відповідають усім типам ізоляції (гідро-, паро- та тепло-). Ви можете придбати покрівельну продукцію в відповідно до ваших потреб, вимог і смаком. У цьому питанні прийдуть на допомогу спеціалізовані компанії, у яких за плечима багаторічний досвід роботи і кваліфіковані фахівці. Професіонали фірми володіють достатніми знаннями і вміннями, допоможуть оперативно підібрати влаштовує вас продукцію за бюджетною вартості.
 2. Дотримуватися технології виконання покрівельного порога. Головне при установці покрівельного покриття – забезпечення можливості надходження повітря крізь утеплювач і шари ізоляції (гідро- і пароізоляція). Для скатних покрівельних виробів застосовують систему контробрешетування, для фальцевой покрівлі використовується міцна основа з обрізної дошки водонепроникною фанери. У таких листів немає поздовжнього профілювання і несучої здатності.
 3. Для плоских дахів не потрібно використання такого матеріалу, як метал. Дощова погода і танення снігового покриву, вода, яка застоялася, роблять негативний вплив на метал. Матеріал поступово піддається корозії і разрушается.Нужно забезпечити потрібними ухилами і системами відведення води в спеціальні воронки для збору води. На дахах, які експлуатуються постійно, потрібно вільно і безпечно переміщатися, щоб не пошкодити будь-який елемент покрівлі.

Можна зробити висновок, що при облаштуванні покрівельного пирога будь-якого типу потрібно створення правильного проекту і точний розрахунок всіх потрібних розмірів покрівельної конструкції. Тільки правильний підбір якісних матеріалів для покрівельних робіт є забезпеченням високої ефективності бажаного результату. Монтажні роботи при облаштуванні порога покрівлі повинні виконуватися якісно, ​​на високому професійному рівні.Залишити відповідь

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект