Септик для приватного будинку – як це працює?

У момент будівництва приватних будинків регулярно постає питання організації відведення каналізаційних стоків. Буває так, що підприємство, яке виконує роботу, не вказує цей пункт в кошторисі в силу своєї неуважності. Давайте розберемося, що потрібно робити в таких ситуаціях.
Важливе місце в системі забезпечення будівлі займає коректна організація відведення каналізаційних вод. При цьому розташування будівлі не має ніякого значення. Виходячи з цього, можна говорити, що септик має на увазі основний фактор для вирішення обставин, коли стічні мережі або центральний міський колектор розташовуються далеко від житлового будинку. Його позитивні сторони змогли оцінити вже багато клієнтів. Виробники модифікують механізми для очищення на постійній основі. Септик для будинку має на увазі під собою резервуар для прийняття, очищення стічних вод і подальшого відведення забруднених рідин. Біологічно активні сполуки і фільтри є очисниками і здатні виробляти чистку практично до 100%.

Якщо проводити порівняння септика зі звичайною ямою по характеристикам, можна спостерігати наступне:

Септики Вигрібні ями
Плюси Мінуси Плюси Мінуси
Монтаж проводиться на будь-якій території Займають істотні території простота облаштування Сморід
Проводять очищення великих об’ємів рідини Існують перешкоди для використання на територіях з високим рівнем грунтових вод Відсутність необхідності вкладення значних коштів Надають небезпеку в разі використання поряд з джерелами подачі води
Біологічна обробка шкідливих речовин Труднощі і трата часу
Легкість в експлуатації Забруднення грунту шкідливими речовинами
Високий рівень продуктивності і екологічно безпечні умови Регулярна відкачування забруднених рідин
Автономна діяльність

Монтаж септика взаємопов’язаний з вдосконаленням і особливостями його структури: механізм встановлюється в залежності від ландшафтних умов.

Класифікація та типи септиків

Оснащення для очищення каналізаційних відходів виготовляється у формі різних зразків. Перед вибором відповідного пристрою для відводу слід надати важливе значення багатьма показниками.

Функціональність

 1. Звичайне оснащення для збору і зберігання стічних вод має великий попит у людей, які мають приватними ділянками, адже там спостерігаються низькі обсяги утворення залишків.
 2. Біо очисне обладнання застосовують для проведення очисних робіт за допомогою інноваційного оснащення.
 3. Для здійснення процесу очищення стічних вод використовуються передові технології.

Розміщення

 1. Септики, призначені для монтажу під грунтом, повинні встановлюватися якомога далі від протікання підземних вод. Це допоможе уникнути їх забруднення.
 2. Септики, призначені для монтажу над грунтом, слід використовувати на території з великим вільним простором або в разі неможливості застосування кам’яного вугілля підземним способом монтажу.
 3. Вертикальне розташування оснащення для збору забруднених вод виготовляється в форматі великого контейнера з наявним верхнім люком.
 4. Для горизонтальної установки резервуара необхідна наявність деяких люків для того, щоб було комфортно обслуговувати дану систему.

Виріб виробництва

 • Металевий матеріал не має широкого визнання через відсутність антикорозійного стійкості, яка впливає на експлуатаційні характеристики;
 • Септик з бетону має довгий термін експлуатації, тому що його монолітна конфігурація має стійкість до впливу агресивного навколишнього оточення;
 • Цегляні септики мають більш низькі цінові категорії і досить легкі в зверненні, їх монтаж не вимагає наявності особливих умінь;
 • Конфігурації з пластика широко поширені серед людей завдяки стійкості до появи корозії;
 • Деякі власники нерухомості застосовують септики власного виробництва.

Механізм і умови діяльності септика

Монтаж септика для будинку спрямований на очищення каналізаційних відходів для їх подальшого виведення. Установка захищає води від шкідливих речовин, які негативно позначаються на екологічній обстановці. Головним завданням септика є переробка вод різними комплексними методами. Хороша герметичність цистерн забезпечує відсутність смороді в процесі функціонування пристрою і дотримання нормальних умов екологічної безпеки у відповідному регіоні. Діяльність механізму ґрунтується на взаємозв’язку шкідливих організмів з продуктами життєдіяльності. Обслуговування подібної системи пов’язане з регулярним усуненням відходів твердих включень.

Детальніше розглянемо метод очищення стічних вод без відкачування. Як приклад наведемо септик з двома відсіками.

Пристрій з доочищенням за допомогою полів фільтрації

В даному випадку очисне обладнання перенаправляє забруднену воду і шкідливі речовини, які в подальшому утилізуються. Конфігурація обладнання базується на здійсненні очищення в два етапи. Склад септика для будинку такого виду: пари резервуарів, які з’єднані трубами переливу і фільтраційні поля.

Діяльність септика подібна роботі флотаційного агрегату – важкі компоненти виявляються в самому низу пристрою, а з’єднання знаходяться на поверхні. У центрі резервуара розташовується очищена рідина.

Другий етап очищення складається з уже меншого числа небезпечних включень, усувається шляхом бактеріологічної обробки.

Заключне усунення шкідливих речовин можливо на етапі потрапляння готової рідини на фільтраційні поля. Число відсіків в септику має відповідати розмірам освіти стічних вод. Більше число стоків тягне за собою більший рівень продуктивності системи, яка необхідна для безперервного очищення каналізаційних стоків.
Важливо! Монтаж фільтраційних полів використовується виключно для грунтів з рихлим грунтом.

Біологічно очисної септик з використанням фільтрів

Біологічна обробка використовується за допомогою септика, який має на увазі комплексний механізм, який володіє декількома камерами. Конфігурацію септика складають компресори і насоси. Принцип діяльності подібних механізмів на першому етапі подібний до дії стандартних механізмів. Другий етап очищення базується на дії анаеробних бактерій. Септик має вторинної камерою, яка служить для здійснення бактеріологічної очищення. Для найбільш дієвих розкладів в камеру підступає додатковий повітряний потік. Осад, що виникає в процесі розкладання, усувається за допомогою насоса. До значних плюсів даного обладнання відносять отримання чистої води без шкідливих речовин.

На замітку! Перероблені матеріали ви можете застосовувати в якості добрива для ґрунту.

Висновки:

 • Септик для будинку одночасно вирішує завдання відведення стоків і переробки їх бактеріологічними способом;
 • Очищення септика взаємопов’язане з обсягами утворення відходів;
 • Перед організацією процесу очищення стоків необхідно провести аналіз всіх ризиків і відмінних ознак (складу грунту, рівня продуктивності обладнання, розмірів освіти шкідливих речовин та іншого);
 • Обладнання очисних систем є ефективним і екологічно безпечним завдяки способам відведення та усунення каналізаційних залишків.


Залишити відповідь

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект