Скільки коштує побудувати приватний будинок в 2022

Зміст:

Свій будинок вважається одним з атрибутів успішності. Купівля готового будови може обійтися дорого, тим більше він не завжди може відповідати очікуванням. Але перед тим, як приступити до заливання фундаменту, потрібно все прорахувати і зрозуміти, скільки коштує побудувати будинок? В іншому випадку, на одному з етапів виділений бюджет може не витримати, тоді почнуться проблеми.

Варіанти будівництва власного будинку у 2022 році

Бюджет і проект – два важливих моменти, які необхідно максимально ретельно продумати, перед початком будівництва. План повинен бути детально продуманий з урахуванням вимоги і умов замовника. Вибір матеріалів, складність проекту і інші нюанси – все це впливає на підсумкову вартість.

Незважаючи на стрімкий розвиток методів і варіантів зведення будинку, на даний момент можна вибрати серед трьох:

 1. Будівництво коробки будинку. Сюди входять такі види робіт: укладання фундаменту, зведення стін, перекриттів, сходів і даху.
 2. Будівництво «під обробку». Крім коробки, додатково виконується чорнова обробка (штукатурка, стяжка), встановлюються вікна та виконуються інженерні комунікації.
 3. Будівництво «під ключ». Виконується під чистове оздоблення, облаштовуються стелі, встановлюються міжкімнатні двері, монтуються розетки, встановлюється сантехніка і т.д.

Кожен з трьох варіантів відрізняється не тільки ступенем готовності будинку до проживання, а й вартістю, яка закладається в бюджет для початку будівництва. Причому для побудови коробки можна максимально точно прорахувати фінансові витрати з урахуванням використовуваних матеріалів. З рештою буде складніше, через велику кількість факторів: складність проекту, використання спеціального обладнання, різні варіанти оздоблювальних матеріалів і т.д.
Скільки буде коштувати збудувати будинок

Як формується ціна на будівництво будинку у 2022 році?

Найчастіше саме вартість будівництва будинку є вирішальним фактором при прийнятті рішення про вибір проекту і варіанти будівництва. Правильна і детальна кошторисів будинку площею 264,2 м2 за всіма пунктами. Завдяки цим розрахунком, можна приблизно порівняти свої фінансові можливості і прийняти рішення.

Геологічні та геодезичні роботи на місцевості

Це необхідно для вивчення грунту і підземних вод. Це важливий етап, не враховуючи який, згодом можна отримати не тільки тріщини в фундаменті або стінах, а й повне обвалення будинку. За кошторисом такі роботи коштують 22000 гривень. Але важливо розуміти, що це не фіксована вартість і в кожному окремому випадку вона буде різною виходячи з розташування земельної ділянки та кількості проб. В ціну входить також розбивка території, визначення висотних відміток і закріплення осей майбутнього будинку.

Підготовчі роботи під фундамент

Тепер ділянку підлягає очищенню від пнів, чагарників, дерев. Згідно з планом облаштовується котлован (для цього можна скористатися спецтехнікою або викопати вручну), після укладається компенсаційна подушка з використанням піску та щебеню. Але ціна на даний етап робіт формується в залежності від проекту і може змінитися виходячи з обсягу робіт, грунту і грунтових вод, рівень яких, може значно ускладнити виконання етапу. Покладена подушка повинна бути утрамбована, для цього використовують спеціальне віброобладнання.

Облаштування фундаменту

Поверх подушки збивається опалубка і в’яжеться каркас з арматури. Тільки після цього, заливається бетон. Якості і параметрам бетонної суміші приділяється особлива увага. Фахівці також стежать за параметрами висихання. Як тільки фундамент висохне, починаються роботи по його гідроізоляції та утеплення. На цьому етапі було витрачено від 3500 гривень. за метр квадратний. Ціна залежить від якості обраних матеріалів і типу обраного фундаменту (на палях, стрічковий або плита).

Влаштування монолітної плити підлоги першого поверху, тераси та монолітного ганку

За допомогою піску і щебеню, облаштовується компенсаційна подушка, далі знову встановлюється опалубка та в’яжеться арматурний каркас. На цьому етапі підключаються фахівці, які проводять часткову укладання каналізаційних труб з висновком з дому. Проробляються гільзи для комунікацій. Далі відбувається заливка бетоном. Вартість цього етапу склала від 1400 гривень, метр квадратний за статтю але знову ж таки, виходячи з обраних матеріалів і їх витрати для плити, ціна може сильно змінитися.

Зведення стін будинку

Після створення монолітної плити, пора переходити до гідроізоляції фундаменту в тих місцях, де будуть зводитися стіни. Спочатку відбувається кладка несучих зовнішніх стін, перемичок і колон і тільки після цього, фахівці переходять до внутрішніх перегородок. За кошторисом в прикладі, на цей етап було витрачено 283 090 гривень. Як матеріал використовувалися газобетонні блоки. Для створення залізобетонних конструкцій (перемички, колони, балки), потрібно використовувати армування і бетонну суміш. На цьому етапі, одночасно проводяться інші роботи: прокладка вентиляційних каналів, кладка димоходу цеглиною, а далі влаштовується монолітний пояс для кроквяної системи.

Облаштування залізничних та дерев’яних перекриттів

Перед облаштуванням залізобетонного перекриття, потрібно установка опалубки, в’язка арматури і тільки потім заливка бетону. При облаштуванні дерев’яного перекриття, використовуються балки, накат і лати, але попередньо укладається шар утеплювача і пароізоляції. Ціна облаштування монолітного залізобетонного перекриття за кошторисом становить 3000 гривень, м.кв. але все залежить від обсягу робіт і кількості використовуваних матеріалів.

Покрівельні роботи

Покрівельники кажуть: «Руда дах – мокрий підвал». Це дуже важливий і досить фінансово-витратний етап робіт, який починається з установки мауерлата і створення кроквяної системи. Всі дерев’яні елементи повинні бути попередньо оброблені спеціальним вогнебіозахисні складом, який запобіжить горіння і не дасть короїд зробити з конструкцій – труху. Далі конструкція встеляється гідроізоляцією, монтується контрейка і верхня лати. В якості покрівельного матеріалу може бути використаний найрізноманітніший варіант, але найбільш довговічною є керамічна черепиця. Але виходячи з бюджету можна використовувати бітумну черепицю, металочерепицю і інші варіанти. Виходячи з матеріалу, він встановлюється в залежності від технології. Тепер потрібно облагородити звіси і встановити водостічну систему, потім короба підшиваються металевим профілем. В даному прикладі використовується керамочерепіца, тому загальна вартість всіх робіт склала від 1450 гривень. за метр квадратний.

Облаштування віконних та дверних отворів

Це один з найшвидших і найбільш простих робіт, які вимагають певних знань. Ворота, двері і вікна представляють собою вже готові вироби, тому їх потрібно тільки правильно поставити. Ціна безпосередньо залежить від якості матеріалу. У вартість також входить вживаний матеріал і фурнітура. В даному прикладі, на цей етап довелося витратити 19550 гривень.

Фасадні роботи

Заключним етапом будівництва коробки мається на увазі виконання утеплювальних робіт фасаду. Для цього використовується мінвата і проводяться деякі роботи по декорації. Найчастіше будинок обшивається сайдингом або іншими матеріалами на вибір. Асортимент досить великий, щоб підібрати варіант, який підходить під будь-який гаманець. За кошторисом вартість становить від 1000 гривень. за метр квадратний. Остаточна вартість буде залежати не тільки від матеріалу, але і складності декоративного оздоблення фасаду будинку. На цьому етапі передаються вся документація з виконаних робіт і об’єкт готовий до здачі замовнику.
Скільки коштує побудувати будинок з нуля

Скільки коштує побудувати будинок, виходячи з ціни матеріалів у 2022 році?

Щоб зрозуміти, скільки коштує побудувати будинок, необхідно в першу чергу, звернути увагу на матеріали, які будуть застосовуватися при його зведенні. Наприклад, використання газобетонних блоків для зведення стін, вартість буде майже вдвічі менше, ніж якби застосовувалися керамічні блоки від європейських виробників. Вони мають більш високими експлуатаційними характеристиками. Але є і більш дешеві варіанти, але необхідно розуміти, що скупий платить двічі і термін використання таких матеріалів буде значно нижче.

Що стосується покрівельного матеріалу, тут теж можна зробити вибір серед більш-менш дорогих. Знову ж, металочерепиця дозволить заощадити близько 150000 -180000т.грівен, в порівнянні з якісної німецької керамічною черепицею. Є й дешевші матеріали, такі як ондулін, але їх експлуатаційний термін значно менше, він вигорає на сонці і погано захищає від механічного впливу, град може його зіпсувати. Замовник має можливість вибрати відповідний для себе варіант і сам вирішить, де він може заощадити, а де краще переплатити за якість.

Виходячи з усього вищесказаного, можна з упевненістю сказати, що визначити точну вартість будинку, необхідно врахувати масу супутніх чинників. Головним чином, все впирається в ціну на будівельні вироби, матеріали і їх параметри. Вибираючи їх самостійно, можна наробити масу непробачних помилок, тому найкращим виходом з даної ситуації, буде звернення до професіоналів. Наші фахівці без зусиль зможуть знайти золоту середину, враховуючи не тільки фінансові можливості, а й побажання замовника з урахуванням технічних норм і вимог. Це позбавить від зайвого клопоту і дозволити насолоджуватися своїм будинком в комфорті та затишку довгі роки, не відчуваючи ніяких проблем з його експлуатацією.Залишити відповідь

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект