Утеплення будинку – зовнішнє утеплення та утеплення зсередини

Жителі України, як країни, розташованої в центральній частині Євразії, відчувають всі незручності, пов’язані з континентальним кліматом. До таких належать спека влітку і холоду взимку. Незважаючи на відносно південне розташування країни, в зимову пору року негативна температура може досягати тридцяти градусів за шкалою Цельсія. Подібні обставини неминуче впливають на вимоги до будівництва житлових будинків, все сказане вірно і для приватної забудови.

В силу природних умов захист від спеки менш затребувана, ніж захист від холоду. Для забезпечення комфортної температури в житлових приміщеннях будинку використовується опалення (централізоване або внутрішньобудинкових).

Опалення приватного будинку стоїть за сезон досить серйозних грошей, в першу чергу на паливо, тому з метою зменшення втрат тепла необхідно відповідально підійти до питання утеплення поверхонь будинку.

Переваги утеплення приватного будинку

Як правило, більшість обивателів не замислюється про ефективне використання теплоізоляційних матеріалів. Такий підхід є нераціональним і марнотратний, в тому числі, в фінансовому плані. Наприклад, однакове розміщення мінеральної вати на ділянці поверхні з низькою теплопроніцаемості і з високою тепловіддачею, призводить до надмірного використання матеріалів там, де це не потрібно і недостатнього там, де це необхідно. Для ефективного і раціонального підходу до утеплення необхідно провести оцінку теплових втрат на різних ділянках будинку з метою виявлення критичних дір теплового контуру. Утеплення будинку вимагає системного і осмисленого підходу.

Аналіз даних за типовими проектами будинків і використовуваних матеріалів дає наступну картину основних шляхів закінчення тепла з будинку:

Найбільша кількість тепла йде через:

 • Прорізи (вікна та двері) – втрати теплової енергії в середньому 35%
 • Стіни будинку – втрати 35%;
 • Дах – 15% втрат тепла;
 • Фундамент – 15% втрат тепла.

Цілком природно, що співвідношення втрат можуть відрізнятися, в залежності від використаних при будівництві будинку матеріалів, але загальну картину стану справ це не міняє.

Для точної оцінки ступеня втрат теплової енергії використовуються як технічні засоби на зразок тепловізорів, так і більш прості способи, наприклад, оцінка зміни температури з часом в різних точках будинку. Незважаючи на те, що теоретично будь-яка людина, що володіє необхідним мінімумом знань, може зробити оцінку захищеності будівлі від теплових втрат і визначити приблизний розмір і локалізацію витоків тепла, роботи подібного роду, щоб уникнути критичних помилок і недоліків, повинні виконувати підготовлені і знають люди. Вартість послуг компенсується зменшенням витрат на подальші роботи з утеплення будинку.

Взагалі, питання витрат і економії, один з основних при проведенні будь-яких будівельних та ремонтних робіт, якщо коротко, то вкладення в якісне і ефективне утеплення в майбутньому повернуться сторицею за рахунок зменшення витрат на опалення приміщень будівлі. Крім захисту від морозів, теплоізоляція дозволяє зберегти внутрішню комфортну температуру в жарку пору року і заощадити на монтажі кондиціонерів і витрати на оплату електроенергії за використання охолоджувальної техніки.

Зовнішнє утеплення і утеплення зсередини

Будь-яка діяльність, пов’язана з облаштуванням житлових приміщень передбачає комплексний підхід. З урахуванням усього викладеного вище, виділяють наступні напрямки, які необхідно врахувати при проведенні робіт з утеплення будинку:

Утеплення вікон і дверей в будинку

Як вже було зазначено раніше, один з основних шляхів проникнення теплого повітря за межі будівлі – двері і вікна, тобто ділянки з найменшою теплозахистом. Саме з них і варто почати боротьбу з витоками тепла. Як заходи щодо зниження кількості теплової енергії, що вислизає через дані діри, використовуються багатокамерні склопакети і двошарові двері, а також тамбури (сіни), ліквідація зазорів між стіною і віконним (дверним) комплектом запобіжить видування теплого повітря, що виникає за рахунок різниці тиску, важливу роль відіграє і матеріал, який використовується для дверей і вікон, зокрема, рам і коробок.

Утеплення даху будівлі

Тепле повітря піднімається – закон фізики. Наявність дірок і слабкою теплоізоляції у верхній частині будинку, істотно знижує ефективність опалення. Нижній рівень приміщень охолоджується швидше, ніж потрібно, в той час як зверху температура досить комфортна. При утепленні покрівлі та горищних приміщень підхід і спосіб утеплення визначається формою даху. Дах, що не має скатів, вкривається теплоізоляцією з міцних матеріалів, стійких до зовнішніх пошкоджень. Дах, що має скати, утеплюється зсередини, за допомогою звичної мінеральної вати з використанням вітро-і пароізоляції. Не останню роль в перешкоджанні утворенню конденсату грає вентиляція горищних приміщень.

Утеплення стелі

Перекриття утеплюються у напрямку зверху вниз, тобто від горищного приміщення і далі вниз. Утеплювач укладається з найбільш холодної сторони. Такий спосіб утеплення знижує теплообмін між горищем і житловими приміщеннями. Знову ж таки не варто нехтувати пароізоляцією. Основним утеплювачем виступає мінеральна вата. У ряді випадків використовується керамзит, що славиться практично нульовий теплопровідністю.

Утеплення стін

Стіни займають найбільшу площу поверхні будинку, що здійснює теплообмін з зовнішнім середовищем. Утеплення стін поряд з ліквідацією зазор в отворах – визначальний фактор підвищення ефективності роботи теплового контуру будівлі. Професіонали радять приділити більшу увагу утепленню зовнішнього боку стін, внутрішню же залишити під пароізоляцією або гіпсокартоном. При укладанні теплоізоляції будинку зовні важливо забезпечити рівність укладання плит або рулонних теплозіоляціонних матеріалів з урахуванням фасаду будівлі (збереження рівної поверхні), а також визначити ефективну товщину шару теплової захисту.

Утеплення підлоги

Незважаючи на те, що в порівнянні зі стінами і отворами в них, підлогове покриття і фундамент дає значно меншу частку втрат теплової енергії, нехтувати ними не варто. Для теплоізоляції підлогового покриття застосовуються багатошарові матеріали з комірчастою внутрішньої прошарком, що забезпечує підвищену пружність матеріалу. Як приклад такого матеріалу можна привести пінополістирол, який характеризується досить малою товщиною (від 5 до 10 см), високою стійкістю до деформацій за рахунок пластичності і міцності. Ще одним заходом до забезпечення збереження тепла з боку статі може послужити облаштування так званих теплих підлог.

Утеплення цоколя і фундаменту

Фундамент (фундамент і підвальні приміщення) віддає тепло в грунт, тому заходами захисту від теплових втрат в даному напрямку є зменшення теплообміну між основною будівлею і фундаментом, а також між фундаментом і зовнішнім середовищем. Крім звичного утеплювача, укладеного між фундаментом і нижніми площинами стін, в якості елемента теплоізоляції використовується вимощення.

При утепленні будинку важливо дотримуватися наступних принципів:

 1. Роботи повинні бути спрямовані не тільки на ліквідацію витоків тепла, але і на ефективність роботи теплового контуру;
 2. Використання безпечних для навколишнього середовища матеріалів;
 3. Дотримання при проведенні робіт вимог охорони праці, протипожежної безпеки;
 4. Всі зазначені роботи повинні виконувати професіонали, впевнені в своїх навичках, які мають відповідний інструмент і знання.

Утеплення будинку допоможе не тільки зберегти комфортну температуру в будинку в холодну пору року, але і знизить витрати на її підтримку у вигляді витрат на паливо для системи опалення будинку.Залишити відповідь

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект