
Геологія земельної ділянки під будівництво будинку
Будівництво власного будинку, починається з вибору майбутньої ділянки під забудову. Найчастіше власники звертають увагу на озеленення території, вибір місця, зокрема його віддаленість від міського шуму, і при цьому починають проектування без належного дослідження грунтів ділянки, на якій буде розташовано фундамент майбутньої споруди:
- Великого багатоквартирного будинку,
- Приватного житлового будинку,
- Дачних невеликих будівель
Геологія ділянки під будівництво приватного будинку, проводиться перед початком будівництва, незалежно від того куплена ділянка або тільки прораховуються умови для його покупки. Виконати геологію ділянки, в тому числі дачного, і садової ділянки рекомендовано, перед початком нових будівель: дачі, лазні, гаража або льоху. Невеликі будівлі, також піддаються деформації, при нестійкості ґрунтових порід, як і великі котеджі.
Геологія ділянок передбачає:
- Обстеження земель на підводні течії, або навіть можливість виникнення води під землею,
- Виникнення промерзання,
- Щільність грунту,
- Знаходження пухких ґрунтових шарів землі з домішками піску,
- Захист від можливих зсувів, і карстових явищ (провалів землі на ділянці),
- Визначення поведінки грунту при стисненні і навантаженні, і про можливість несучої здатності основи,
- І ще безліч інших причин, що можуть призвести до деформування фундаменту, та й всієї будови в цілому,
- Підбір будівельних матеріалів з урахуванням можливого агресивної поведінки грунтових вод і почвогрунта
Для того, щоб уникнути подібних, неприємних, та й витратних ситуацій і існує геологія ділянки для фундаменту або під котедж, яка передбачає взяття проб почвогрунта на аналіз.
На Україні можна провести геологію ділянки в Харкові чи Києві, а також в інших прилеглих землях, цим займається компанія House Delux, існуюча на ринку будівництва і проектування більше 13 років.
Геологія земельної ділянки і всі послуги, що проводяться нашою компанією, включають в себе:
- Виїзд на ділянку команди фахівців з геологічним, професійним обладнанням,
- Буріння, при цьому неодмінно прораховується кількість свердловин і їх глибина, це залежить від висоти і поверховості передбачуваної забудови, наприклад, при будівництві будинку площею понад 100 м3, з укладанням плиткового фундаменту, кількість свердловин буде більше 3, а глибина буріння від 8 до 15 м .
- Забір проби почвогрунта і води для подальшого вивчення, при цьому вибір грунту проводиться пошарово протягом всієї глибини земляний виїмки.
- Проведення лабораторного дослідження геологічних ґрунтових зразків і монолітів для визначення різних фізико-механічного та хімічного властивості, і ґрунтових вод на їх корозійної і хімічний склад, із застосуванням сучасного і точного обладнання. Всі дослідницькі роботи, в тому числі лабораторні виробляються згідно ГОСТам.
- За результатами проведених досліджень формується підсумковий звіт. Цей документ містить висновок про застосування при будівництві типових або виразно-вибіркових матеріалів та рекомендації щодо вибору і типам фундаменту, а також висновок про те, починати будівництво будинку або від вибору даної ділянки варто відмовитися.
Зробити геологію ділянки, застосовуючи сучасні методи аналізу почвогрунта:
- Гранулометричний аналіз проводиться для виявлення щільності, вологостійкості і міцності. Використовується при цьому бурової агрегат, для глибокого проникнення в грунтовий склад, який відразу збирає необхідні проби.
- При статичному зондуванні аналізується лобкової і бічне опір ґрунту, при цьому така установка являє собою тонкий металевий стрижень.
Геологічні дослідження розрізняються не тільки по методам, але і за властивостями:
- Аналіз грунту, являє собою гранулометричний розгляд, яке дозволить зафіксувати рівень стійкості, склад фракції, і визначає ступінь поглинання вологи землею.
- Аналіз грунту, являє собою розгляд складу грунту, і її переважаючих елементів: піску, скельної породи, з присутністю глини (суглинок) або супіском.
- Несуча спроможність, передбачає розгляд грунту, з точки зору навантажень, потенційно впливають на грунт, також аналізується і з наявними несприятливими факторами.
Проведення геологічних вишукувань включає в себе розгляд рівня підземних вод. Буріння ґрунту на земельній ділянці дозволяє виявити рівні пошарово і досліджувати породу на наявність вологи, а її в свою чергу, проаналізувати на наявність солей, посилення яких може статися в сезонний паводок навесні або при розливі близько розташованої річки, коли йдуть зливові дощі.
Можлива усадка грунтовій породи
Геологія земельної ділянки, в першу чергу, враховує той факт, що грунтова порода витримає вагу забудови, і будівля через деякий час, а може і на етапі будівництва не піде тріщинами. Тому замовити геологію ділянки під будівництво, простіше, тому що процес деформації і поїдання зупинити досить складно, і звичайно, це загрожує не тільки додатковими матеріальними витратами власника, а й створить загрозу життю і здоров’ю членам сім’ї.
Процес саджання грунту відбувається не тільки через вертикального пересування земляних шарів, а й з-за горизонтальних, які обумовлені силою пучения і можливої високою вологістю суглинистой грунту. Більшою загрозою стане знаходження в почвогрунта пливунів (фракційно великих пилових супесей), товщина яких різниться від 2 до 9 метрів. Також береться до уваги певна закономірність – буріння свердловин, і їх кількість безпосередньо залежить від площі будинку.
Вартість робіт геології ділянки можна дізнатися, поставивши запитання менеджеру сайту, або замовити дзвінок спеціаліста компанії для детального обговорення. Ціна геологічних робіт, звичайно, залежить від:
- Віддаленості ділянки,
- Від складності будови почвогрунта на місці передбачуваної забудови,
- Кількість і глибина, необхідних свердловин,
- Від кількості і якості лабораторних аналізів грунту.
У будь-якому випадку, майбутній власник заплатить значно менше, якщо зробить геологію ділянки перед покупкою, ніж понесе незрівнянно більші фінансові втрати в разі деформації будинку, лазні або гаража.