Геологія ділянки

Геология участка под строительство

Геологія земельної ділянки під будівництво будинку

Будівництво власного будинку, починається з вибору майбутньої ділянки під забудову. Найчастіше власники звертають увагу на озеленення території, вибір місця, зокрема його віддаленість від міського шуму, і при цьому починають проектування без належного дослідження грунтів ділянки, на якій буде розташовано фундамент майбутньої споруди:

 • Великого багатоквартирного будинку,
 • Приватного житлового будинку,
 • Дачних невеликих будівель

Геологія ділянки під будівництво приватного будинку, проводиться перед початком будівництва, незалежно від того куплена ділянка або тільки прораховуються умови для його покупки. Виконати геологію ділянки, в тому числі дачного, і садової ділянки рекомендовано, перед початком нових будівель: дачі, лазні, гаража або льоху. Невеликі будівлі, також піддаються деформації, при нестійкості ґрунтових порід, як і великі котеджі.

Геологія ділянок передбачає:

 • Обстеження земель на підводні течії, або навіть можливість виникнення води під землею,
 • Виникнення промерзання,
 • Щільність грунту,
 • Знаходження пухких ґрунтових шарів землі з домішками піску,
 • Захист від можливих зсувів, і карстових явищ (провалів землі на ділянці),
 • Визначення поведінки грунту при стисненні і навантаженні, і про можливість несучої здатності основи,
 • І ще безліч інших причин, що можуть призвести до деформування фундаменту, та й всієї будови в цілому,
 • Підбір будівельних матеріалів з урахуванням можливого агресивної поведінки грунтових вод і почвогрунта

Для того, щоб уникнути подібних, неприємних, та й витратних ситуацій і існує геологія ділянки для фундаменту або під котедж, яка передбачає взяття проб почвогрунта на аналіз.

На Україні можна провести геологію ділянки в Харкові чи Києві, а також в інших прилеглих землях, цим займається компанія House Delux, існуюча на ринку будівництва і проектування більше 13 років.

Геологія земельної ділянки і всі послуги, що проводяться нашою компанією, включають в себе:

 1. Виїзд на ділянку команди фахівців з геологічним, професійним обладнанням,
 2. Буріння, при цьому неодмінно прораховується кількість свердловин і їх глибина, це залежить від висоти і поверховості передбачуваної забудови, наприклад, при будівництві будинку площею понад 100 м3, з укладанням плиткового фундаменту, кількість свердловин буде більше 3, а глибина буріння від 8 до 15 м .
 3. Забір проби почвогрунта і води для подальшого вивчення, при цьому вибір грунту проводиться пошарово протягом всієї глибини земляний виїмки.
 4. Проведення лабораторного дослідження геологічних ґрунтових зразків і монолітів для визначення різних фізико-механічного та хімічного властивості, і ґрунтових вод на їх корозійної і хімічний склад, із застосуванням сучасного і точного обладнання. Всі дослідницькі роботи, в тому числі лабораторні виробляються згідно ГОСТам.
 5. За результатами проведених досліджень формується підсумковий звіт. Цей документ містить висновок про застосування при будівництві типових або виразно-вибіркових матеріалів та рекомендації щодо вибору і типам фундаменту, а також висновок про те, починати будівництво будинку або від вибору даної ділянки варто відмовитися.

Зробити геологію ділянки, застосовуючи сучасні методи аналізу почвогрунта:

 • Гранулометричний аналіз проводиться для виявлення щільності, вологостійкості і міцності. Використовується при цьому бурової агрегат, для глибокого проникнення в грунтовий склад, який відразу збирає необхідні проби.
 • При статичному зондуванні аналізується лобкової і бічне опір ґрунту, при цьому така установка являє собою тонкий металевий стрижень.

Геологічні дослідження розрізняються не тільки по методам, але і за властивостями:

 1. Аналіз грунту, являє собою гранулометричний розгляд, яке дозволить зафіксувати рівень стійкості, склад фракції, і визначає ступінь поглинання вологи землею.
 2. Аналіз грунту, являє собою розгляд складу грунту, і її переважаючих елементів: піску, скельної породи, з присутністю глини (суглинок) або супіском.
 3. Несуча спроможність, передбачає розгляд грунту, з точки зору навантажень, потенційно впливають на грунт, також аналізується і з наявними несприятливими факторами.

Проведення геологічних вишукувань включає в себе розгляд рівня підземних вод. Буріння ґрунту на земельній ділянці дозволяє виявити рівні пошарово і досліджувати породу на наявність вологи, а її в свою чергу, проаналізувати на наявність солей, посилення яких може статися в сезонний паводок навесні або при розливі близько розташованої річки, коли йдуть зливові дощі.

Можлива усадка грунтовій породи

Геологія земельної ділянки, в першу чергу, враховує той факт, що грунтова порода витримає вагу забудови, і будівля через деякий час, а може і на етапі будівництва не піде тріщинами. Тому замовити геологію ділянки під будівництво, простіше, тому що процес деформації і поїдання зупинити досить складно, і звичайно, це загрожує не тільки додатковими матеріальними витратами власника, а й створить загрозу життю і здоров’ю членам сім’ї.

Процес саджання грунту відбувається не тільки через вертикального пересування земляних шарів, а й з-за горизонтальних, які обумовлені силою пучения і можливої ​​високою вологістю суглинистой грунту. Більшою загрозою стане знаходження в почвогрунта пливунів (фракційно великих пилових супесей), товщина яких різниться від 2 до 9 метрів. Також береться до уваги певна закономірність – буріння свердловин, і їх кількість безпосередньо залежить від площі будинку.

Вартість робіт геології ділянки можна дізнатися, поставивши запитання менеджеру сайту, або замовити дзвінок спеціаліста компанії для детального обговорення. Ціна геологічних робіт, звичайно, залежить від:

 • Віддаленості ділянки,
 • Від складності будови почвогрунта на місці передбачуваної забудови,
 • Кількість і глибина, необхідних свердловин,
 • Від кількості і якості лабораторних аналізів грунту.

У будь-якому випадку, майбутній власник заплатить значно менше, якщо зробить геологію ділянки перед покупкою, ніж понесе незрівнянно більші фінансові втрати в разі деформації будинку, лазні або гаража.

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект