Проектування систем опалення

Проектирование систем отопления Харьков

Опалювальні системи стають цілим комплексом, який включає в себе обладнання та конструкторські рішення, націлені не тільки на штучний обігрів, а й на підтримку певних температур, відшкодування втрат. Проектування систем опалення в Харкові і Києві від сучасної компанії враховує всі фактори.

Які фактори треба враховувати при проектуванні опалення будинку

Від поверховості будівлі залежить, наскільки складною буде реалізація такої послуги, як проектування систем опалення. Важливо оцінювати необхідність підключити до системи певні прибудови. Є кілька факторів, на які звертають особливу увагу.

 • Різновиди котлів і радіаторів.

Сучасні прилади допускають монтаж в будь-якій кімнаті, незалежно від свого облаштування. Але краще облаштовувати під них окремі приміщення, тоді простіше дотриматися всіх вимог щодо безпеки. Потрібно подбати і про те, щоб до котла зберігся доступ в повній мірі. Кожен котел може витримувати певні показники по тиску. Ефективність, здатність вписуватися в конкретний дизайн теж мають значення.

 • Спосіб, яким підключаються радіатори.

Подача зверху з проходженням по всьому радіатора вважається найефективнішим варіантом для реалізації на практиці, хоча існують і інші доступні різновиди. У цьому випадку кожна секція забезпечена рівномірним прогріванням. Бокове підключення теж виконують, але воно відрізняється своїми особливостями.

 • Грамотно складена схема розводки.

Одно- і двотрубна система – найпопулярніші рішення в цьому напрямку. Є одна труба з послідовно підключеними радіаторами, за якими і рухаються теплоносії. Або використовують два таких елемента, один для високих температур, другий – для низьких.

 • Вибір теплоносія.

Воду і антифризи воліють в більшості випадків. Але з останнім складом працюють далеко не кожен вид устаткування.

На етапі складання проекту важливо розуміти, що будь-яка система повинна справлятися з відносно високими навантаженнями. У всіх приміщеннях повинен дотримуватися заданий температурний режим. У цьому випадку проектування систем опалення будівель і споруд виконано якісно, ​​ціна для заміського будинку і інших об’єктів виправдає себе.

Про проектування та монтажу опалювальних систем

Наскільки ефективною буде система в тому чи іншому випадку – залежить від безлічі факторів. В їх число входять різновид використовуваного палива, площа будинку, індивідуальні переваги замовників, регіон, де проводять будівництво.

Проектування опалення приватного будинку і котеджу в будь-якому випадку повинно включати такі компоненти:

 1. Опис діючої ліцензії.
 2. Фірмові бланки з печаткою.
 3. План для організації проводки, підключення вузлів.
 4. План по розводці.
 5. Монтажну схему.
 6. Інструкцію.
 7. Кошторис, де описана попередня вартість.
 8. Деталізацію по всіх вузлах, що входять в опалення.
 9. Специфікації по обладнанню та матеріалам.
 10. Пояснювальну інформацію.
 11. Ескізи.

Окрему увагу приділяють гідравлічним розрахунками, які відносяться до потужності насоса і кількості радіаторів, діаметру труб. Від них теж залежить, яка поставлена ​​вартість проектування опалення за м2, в тому числі – для внутрішніх систем.

Виконання таких розрахунків краще довіряти фахівцям, вони складають основу розрахунку. Підбір опалювального обладнання в цьому випадку теж буде грамотним.

Проект повинен стосуватися не тільки самого котла, але і всієї підв’язки для нього, додаткового обладнання.

Запрошені фахівці відповідають за правильне розташування всіх видів устаткування. У свою чергу, відповідні місця визначають залежно від призначення і розташування конкретних кімнат, матеріалів дому та видів опалення. Грамотний підхід потрібно навіть при підборі відповідних матеріалів для самої системи опалення.

Що ще врахувати при проектуванні мереж опалення будинків

Добре, якщо загальний план будівлі і системи опалення виконуються одночасно. Але часто буває так, що виникає необхідність реконструювати вже існуючі будівлі. Тоді саму схему перебудовують, щоб вона відповідала сучасним вимогам.

Коли виконують проектування та монтаж систем опалення, прийнято вирішувати такі різновиди задач:

 • Розрахунок теплових втрат для кожного з приміщень.
 • Висота стель разом із загальною площею будівлі.
 • Кліматичні умови, характерні для місцевості.
 • Можливі варіанти для проектів по конкретному будинку.

При першому зверненні в проектні компанії проводять попередні консультації, під час яких обговорюються всі питання, що мають значення. Це особливо стосується організаційних, технічних моментів.

Потім складають конкретне технічне завдання для проекту і розрахунку. Озвучуються попередні ціни для такої роботи, як проектування мереж опалення будинку та котеджу.

Проектування котелень в приватному будинку і котеджі

Це не просто окреме приміщення, що володіє своїми характеристиками. Усередині такого об’єкта розміщують насоси і розширювальні баки, Гідрострелка і автоматику.

Любі видиобладнання вимагають ретельного підбору і розрахунку.

Не буває загальних і типових проектів саме для котелень. Треба враховувати, що обладнання та автоматика часто оновлюються силами виробників. Тому інформація зі старих проектів швидко перестає бути актуальною.

Правильний підбір потужності у котлів

Розрахунок тепловтрат якраз виконується, щоб отримати інформацію про необхідної потужності. Спрощених формул практично не існує, в кожній з ситуацій проводять індивідуальні роботи. Прайс-лист для газового опалення теж індивідуальний.

Багато хто говорить, що потрібно 100 Вт на 1 м2. Але такий спрощений підхід часто призводить до переплат. Фахівці в розрахунках враховують всі показники, якими володіє та чи інша будівля. Це стосується матеріалів кожної з поверхонь, включаючи стіни і вікна. Окрема частина проекту може бути присвячена горищним або підвальним приміщенням.

Підбираючи котли, обов’язково враховують всі додаткові споживачі для води та інших видів ресурсів. Вони працюють одночасно, що й вимагає певного запасу на практиці. За розрахунком тепловтрат віддають перевагу тим чи іншим радіаторів всередині будівлі. Головне – заздалегідь уточнювати спосіб установки для наявного обладнання.

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект