Проектування систем водопостачання і каналізації

Проектирование систем водоснабжения и канализации Харьков

Серед інженерних комунікацій водопостачання можна назвати одним з найбільш важливих компонентів, адже воно впливає на певний рівень комфорту всередині приміщення. Якщо жителі залишаться без води, то якість життя знижується в багато разів. З’являються ризики для здоров’я. Тому так важливо забезпечити постійну наявність цього ресурсу. Для чого і потрібно проектування систем водопостачання і каналізації, очисних споруд.

Як відбувається проектування водопостачання та каналізації

Будь-який процес проектування буде поетапним. Фахівцю необхідно зібрати всю інформацію про конкретний об’єкт, перш ніж приступити до виконання робіт. Робота неможлива без відомостей про такі показники і наступних паперів:

 1. Технічні умови за місцем, де проводять трубопровід.
 2. Стан середовища і кліматичні умови, характеристики грунту.
 3. Генеральний план, де відображуються інші елементи комунікацій.

Фахівці формують технічні завдання з опорою на зазначену раніше інформацію. У цьому документі вказують завдання, які повинна вирішувати система:

 • Визначення джерела подачі води. Зазвичай це свердловини або підключення до центрального водопроводу.
 • Фільтрація і підігрів, якщо мова йде про свердловині.
 • Визначення відповідного напору, розрахунок за споживанням.
 • Підбір обладнання з матеріалами.

Після цього починається безпосереднє проектування мереж водопостачання і каналізації для різних будівель.

Основні етапи проектування систем водопроводу будинку

У пакеті проектної документації присутні такі компоненти:

 1. Для кожної конкретної послуги, робіт з обладнанням потрібні кошторису.
 2. Графіки для виконання монтажу.
 3. План-проект з гарячого водопостачання.
 4. Проектний план з подачею холодної води.
 5. Розрахунки обладнання, його характеристики наводяться в пояснювальній записці.
 6. Повне технічне завдання по послугах для зовнішньої каналізації і не тільки.

Тому і в самому проектуванні можна виділити кілька основних етапів:

 • Проведення досліджень візуально-вимірювального виду, коли виїжджають на об’єкт.
 • Розробляють документи по проекту після завершення технічних розрахунків.
 • Узгодження між виконавцями і замовником.
 • Затвердження загального плану по побутової каналізації.

До виконання розрахунків приступають, якщо ніяких перешкод для подальшої установки системи з основними елементами немає. Значить, проектування мереж водопроводу каналізації можна завершити.

Існуючі умови і побажання замовника визначають, яким буде джерело постачання рідини. Центральний водопровід присутній, або відсутній в більшості випадків. Це враховується, коли виконують проектування внутрішньої і зовнішньої каналізації.

Кількість споживачів разом з габаритами і призначенням об’єкта визначають обсяг за споживанням.

Локальні пункти нагріву, міські мережі беруть участь в поставках води з високими температурами.

Вхідні пристрої відповідно до чинних нормативів вимагають наявності спеціальних фільтруючих елементів. Це необхідно і для центрального водопостачання, не тільки у випадку зі свердловинами у різних мереж.

Необхідний тиск всередині труб – ось на що спираються, визначаючи тривалість траси разом з її напрямком руху. Втрати води теж вважають, вони залежать від деяких показників:

 1. Поверховість.
 2. Кількість точок розлучення.
 3. Шлях транспортування.

Прайс-лист розробляють індивідуально.

Підбір відповідних матеріалів при проектуванні водовідведення

Переваги і недоліки, навантаження на мережу і експлуатаційні умови – на таку інформацію спираються, коли вирішують, яким буде матеріал для трубопроводів і системи водовідведення. Фінансові можливості замовника теж можуть братися до уваги.

Трубопроводи виготовляють на наступних видах основ:

 • Нержавіючі сплави зі сталі.
 • Мідь.
 • Труби з азбестоцементу.
 • Конструкції залізобетонного типу з великими габаритами.
 • ПВХ.
 • Поліпропілен.
 • Металопластик.
 • Поліетилен.

Нержавіючі сплави разом з поліетиленом і полімерами отримали максимальне поширення. Поліпропілен – відмінна основа для внутрішніх частин системи. Полівінілхлорид і поліетилен підходять для облаштування компонентів зовні. В цьому випадку не обійтися без додаткових шарів для захисту від корозії. Це іноді впливає на вартість такої роботи, як проектування трубопроводів каналізації.

У чому ще особливості проектування каналізації приватного будинку

Будь-яке проектування починається з того, що вибирають відповідний трубопровід. Коефіцієнт місячного та добового споживання стають найважливішими факторами при розрахунках. Глибині промерзання грунту прораховують окремо. Труба повинна розташовуватися нижче цього рівня. Інакше проектування водопостачання та каналізації приватного будинку та котеджу не буде відповідати СНиП.

Що стосується зовнішніх систем, то вони за своїми конструкціям бувають декількох видів:

 1. Змішаного типу.
 2. З кільцевих рухом.
 3. Тупикового виду.

Останній різновид йде безпосередньо від водонапірної башти. Підведення до місць споживання організовується за допомогою окремих відгалужень інженерних мереж.

Замкнуте коло руху організовується вкільцевих мережах. Рідина приходить до споживача з кількох сторін відразу.

Зовнішня частина подачі води повинна бути спроектована грамотно, тоді і робота обладнання буде ефективною. Головне – присвятити якомога більше часу опрацювання креслень і планів. Це запобіжить додаткові витрати, дозволить уникнути помилок.

Технічні та експлуатаційні показники простіше розрахувати при своєчасному складанні проектної документації в повному обсязі. Це стосується подають насосів і трубопроводів, їх різновидів і відповідних матеріалів. При підключенні до свердловин без глибинних насосів не обійтися. Ціна таких компонентів встановлюється окремо, коли замовляють проектування і монтаж систем каналізації в Харкові і Києві.

Технічні регламенти та правила монтажу теж повинні дотримуватися в повній мірі. Рекомендується вибрати найкоротший шлях, по якому вода доходить до споживача. Основний трубопровід прокладають по прямій лінії в зоні з відсутнім полотном з асфальтобетону. Глибина прокладки – нижче в порівнянні з глибиною промерзання грунту.

При виборі матеріалів проектувальники звертають увагу на умови і характеристики води, яка рухається всередині трубопроводів. Агресивна вплив середовища теж беруть до уваги. Однією з головних характеристик стане стійкість до гідравлічних ударів. Для цього монтують додаткові захисні пристрої.

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект