Проектування вентиляції і кондиціонування

Проектирование систем вентиляции и кондиционирования Харьков

Головне призначення вентиляційних та повітрообміну систем – забезпечення різних параметрів всередині приміщення, включаючи вологість і температуру, що підходить мікроклімат. Таке проектування виконується для нових будівель, або для тих, що вже існували раніше. Щоб створити відповідні технічні плани, враховують не тільки побажання замовників, а й існуючі стандарти. У цьому випадку проектування систем вентиляції та кондиціонування повітря не завдасть клопоту.

Вибір підходящої системи вентиляції при проектуванні

Спочатку треба вирішити, в якому саме приміщенні і будівлі ставлять таку систему. Потім буде простіше вирішити, потрібна припливна або витяжна різновид вентиляції. Кратність для повітрообміну визначають окремо. Якщо для об’єкта характерний інтенсивний викид хімічно небезпечних речовин – краще віддати перевагу витяжної воздуховоду, актуальному при високих температурах, показаних вологості. Це актуальний варіант, коли повітря потрібен дійсно чистий. Важливо, щоб проектування системи вентиляції в приватному будинку і котеджі, всередині інших об’єктів, виконувалося відповідно до вимог СНиП.

Кратність обміну потоками залежить від діючих нормативів і регламентації в них. Хоча клієнти можуть коригувати необхідні їм показники в певній мірі.

Точний план разом з коефіцієнтом кратності залежать від наступних свідчень:

 1. Вимог, які пред’являє замовник зі свого боку.
 2. СНиП.
 3. Технічні схеми, що відповідають конкретному типу приміщення.

Теплопритоки теж вимагають максимально точного розрахунку. Їх можна вказати на наступному етапі, коли буде відома хоча б приблизна потужність, характерна для системи провітрювання.

У розрахунок беруть теплові навантаження, які діють всередині приміщень і зовні. Показники бувають позитивними і негативними. Тільки внутрішній варіант в більшості випадків позитивний, визначається кількістю людей і потужністю агрегатів. Це впливає і на вартість проектування вентиляції за 1 м2 в тому чи іншому приміщенні.

Діючі вимоги для вентиляційних систем

Тільки при дотриманні певних аспектів можна правильно розробити систему повітропроводів, спроектувати її:

 • Дотримання санітарних вимог. Вони можуть поширюватися і на параметри повітряних мас, що зберігаються за рахунок робочого обладнання. Контроль температурного режиму – не така складна задача в порівнянні з управлінням вологістю.
 • Архітектура. Іноді попередньо вибирають одне місце, а потім виявляється, що проект будівлі не передбачає внесення таких змін. Добре, якщо є підвісні стелі, куди можна все заховати.
 • Вимоги Сніпа важливо дотримуватися, коли мова йде про протипожежної безпеки. Спеціальні вентилятори і клапани видаляють надлишки маси, захищають від непередбачених обставин, але можуть впливати на підсумкові ціни.
 • На автоматику для системної роботи поширюються вимоги, що стосуються експлуатаційних норм.
 • Систему завжди розробляють так, щоб був присутній резерв обладнання для безперебійної роботи при будь-яких обставинах. Завжди присутні ділянки, які витримують максимальні, або мінімальні навантаження. Чим більш якісні і дорогі пристосування використовуються – тим краще.
 • Економічні умови. Прилади можуть бути і дешевими, але важливо збереження повної функціональності і ефективності незалежно від обставин. Це повинен розуміти кожен, хто вирішив замовити проектування вентиляції будівель і споруд.

Особливості проектування вентиляційних систем

Повноцінний проект з повним розрахунком по воздуховодам потрібно тільки для механічних різновидів систем. Решітки та обладнання теж підбираються грамотно, наскільки це можливо. Тоді проектування вентиляції і кондиціонування в Харкові і Києві покаже кращий результат.

Функціональність і компактність – найголовніші вимоги, коли мова йде про сучасних квартирах. У більшості випадків висота стель не перевищує трьох метрів. Деякі види обладнання в таких умовах виявляться занадто громіздкими.

Допустимий варіант – розміщення в застельовому просторі технічних приміщень припливних установок, що включають електричний нагрівач повітря і компактний рекуператор. Підходящим місцем будуть ванні кімнати, комори та балкони. Сучасні установки передбачають монтаж на фасадах. Максимальна висота для повітроводів не повинна перевищувати 10 метрів, тоді система буде безшумної, а стелі не постраждають. Для мереж природної вентиляції діють ті ж вимоги.

У випадку з приватними будинками проектування пов’язано з окремими групами приміщень, або з усім об’єктом. Наприклад, щоб видалити зайву вологу з зон відпочинку і саун – часто вибирають припливно-витяжну різновид вентиляції, яку монтують в цокольних поверхах.

Сучасні системи підтримують так званий змінний витрата повітря. Устаткування легко розмістити під стелею технічної кімнати і на цокольному поверсі. 300 мм – максимальна висота для припливних установок в більшості випадків.

При складанні проектної документації опрацьовують всі характеристики, притаманні тому чи іншому будинку. Точні інженерні розрахунки допомагають реалізувати будь-який проект незалежно від складності. Навіть систему охолодження ретельно вибирають з декількох брендів, присутніх на ринку. Компанії намагаються звертати увагу на можливості для заощадження енергії та інших ресурсів без втрат по ефективності. Але це може впливати на прайс-лист для такої роботи, як проектування і монтаж систем кондиціонування.

Застосування сучасних електронних баз скорочує час, який потрібен на рішення тих чи інших питань. Витрати і ризики при розробці проектів теж знижуються.

Всі розрахунки зараз намагаються автоматизувати, наскільки це можливо. Те ж саме стосується технічних рішень, що доходять до практики. Проектування припливно-витяжної вентиляції не виняток.

Грамотне проектування зведе до мінімуму шум від різних установок, зробить систему максимально безпечною. Головне – заздалегідь вирішити, яких саме нормативів дотримуватися при виконанні робіт, вітчизняних або зарубіжних. В останньому випадку вимоги до якості життя будуть суворіші, тому компанії не відмовляються від впровадження в практику подібного досвіду.

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект