Реконструкція фундаменту

5____---реконструкция фундамента

Найчастіше реконструкція фундаменту відноситься до заходів вимушеного характеру. Руйнування схильні навіть конструкції з правильними і грамотними попередніми розрахунками. Одні з перших показників аварійного стану – обсипався поверхневий шар, тріщини та інші подібні зовнішні ознаки. Це відбувається через різних агресивних впливів, в тому числі – з боку навколишнього середовища. Причини можуть критися в амортизаційному зносі матеріалу і відсутності належного догляду. Тоді і потрібна реконструкція фундаменту в Харкові.

Локальна реконструкція часто допомагає впоратися з існуючими проблемами.

Для чого потрібна реконструкція фундаменту?

Фундамент відносять до частин будівлі, які схильні до особливо сильним впливам і навантажень. Опорні конструкції під постійними навантаженнями часто вимагають проведення ремонтних робіт. Якщо навантаження потрібно збільшити, або коли руйнування стало вже помітним, розтягувати з відповідними заходами не рекомендується. Ціна реконструкції фундаменту приватного будинку теж залежить від того, що потрібно власникам.

Для всіх видів робіт в цьому напрямку може бути застосована така класифікація:

 1. Збільшення несучої здатності. Наприклад, коли виробляють наскрізну установку стрижнів, буронабивних паль.
 2. Посилення підстави, для чого користуються технологіями термічної обробки, силікати.
 3. Збільшення глибини у фундаменту. В цьому випадку облаштовують підвальний поверх, встановлюють додаткове обладнання. Часто без цього реконструкція фундаментів і посилення підстав неможливі, в тому числі – для дачного будинку.
 4. Пересадка фундаменту, за допомогою виносних пальових колон.
 5. Розширення для фундаментів, ростверків. Товщина у стінових каркасів при цьому теж збільшується.

Перед початком робіт потрібно вирішити, в якому саме стані зараз знаходиться опора. Окремо прораховують, скільки саме дій знадобиться, якого виду. Іноді можна назвати раціональним рішення на користь повномасштабних операцій. Наприклад, досить тільки простого косметичного ремонту. Іноді без капітального посилення не обійтися. Реконструкція фундаменту гвинтовими палями вибирається досить часто.

Як визначитися з трудомісткістю робіт?

Ремонт підземної та надземної частини – ось з чого складається реконструкція будь-яких об’єктів. Призначення і складність супроводжуючих заходів стають головною відмінністю. Одним відновленням надземної частини справу обходиться рідко. Для пристрою котловану в більшості випадків доводиться розкривати грунти.

Зміна умов експлуатації стає основною причиною для проведення реконструкції, але є й інші обставини, що мають значення:

 1. Зміщені конструктивні вузли, що пов’язано зі зміщенням центру ваги, опливанню грунтів.
 2. Загальний показник деформативності ґрунту збільшується.
 3. Грунти підстави погіршуються за якістю. Результат – порушена стійкість фундаментів.
 4. Гідроізоляційний шар або загальна цілісність фундаментів постраждали.
 5. Фундамент відчуває все більше навантаження з часом.

Зазвичай достатньо візуального огляду, щоб зрозуміти, наскільки зносилася та чи інша конструкція. У випадку з бетоном треба заміряти величину розкриття тріщин, це роблять за допомогою тензометричних датчиків. Так можна швидше зрозуміти, наскільки швидко руйнується конструкція. Ударний спосіб використовують, щоб визначити, в якій мірі зруйнувався цей матеріал. Якщо поверхневий шар обсипається – бетонний камінь точно почав розшаровуватися. Матеріал теж впливає на те, якою буде вартість реконструкції фундаменту будівлі.

Можна самостійно провести огляд і зробити висновки, але це буде складно. Велика ймовірність появи зворотних ефектів через неправильно сконструйованих вузлів, розміщених на плані в невідповідних точках. З цієї причини виникає додаткове навантаження. Тому так важливо довіряти фахівцям.

У різних напрямках відбуваються деформації у фундаментів, які схильні до зайвого морозному пученію грунтів. Треба виявити точки, де зосереджується амортизаційна втома фундаментів. Тоді простіше визначитися з лінійністю опорної частини у споруди. Якщо треба побачити, як змінився стан грунтів – вдаються до гідрогеологічних та геологічних вишукувань. Потім складають план по реконструкції старого фундаменту і інших частин, з огляду на отриману інформацію.

Важливі технологічні нюанси реконструкцій фундаменту

Різні види деформацій і руйнувань у опори – не єдині причини, за якими може знадобитися реконструкція. Такі рішення часто бувають пов’язані з необхідністю збільшити навантаження. Приклад – усадка грунту, підвищення поверховості і так далі. В таких обставинах опору необхідно посилити, навіть при відсутніх зовнішніх ознаках старіння. Тип сумісних фундаментів стає головною відмінністю між різними технологічними прийомами.

Можна виділити такі причини, за якими фундаменти руйнуються найбільше:

 • Перевищена динамічне навантаження для опор.
 • Перевищення кількості допустимих циклів заморожування / розморожування. Сюди ж можна віднести загальний зносматеріалу.
 • В межах існуючої забудови будуються нові будівлі, але при цьому порушені вимоги щодо безпеки.
 • Системи зовнішнього водовідведення погано облаштовані, через що грунт вимивається дощовими водами. Відбувається затоплення підвальних приміщень.
 • Вимивання підземними водами при поганому ущільненні просадного, опливного грунту.

Наскрізні і виносні палі досить часто застосовують при сучасній реконструкції. В останньому випадку передбачається часткове відкриття бічної поверхні фундаментної плити. Смуги грунту уздовж периметра вивільняють з певним кроком. Тоді закладка балок не завдасть клопоту надалі. Така реконструкція фундаменту під ключ в Україні проводиться досить часто.

Поперечні різновиди балок застосовують при скріпленні.

Іноді збільшують ширину верхнього обріза у фундаменту.

Спосіб наскрізного буріння зручний тим, що не передбачає облаштування повноцінних котлованів. Залежно від несучої здатності вирішують, скільки саме паль знадобиться в тому чи іншому випадку. Фахівці допоможуть провести розрахунки і врахувати всі нюанси роботи з реконструкції фундаменту.

Давайте обсудим Ваш проект

  Зв'яжіться з нами

   Свяжитесь с нами

    Заказать проект